8.03 br. rozpocznie się rekrutacja do zerówek i klas pierwszych na nowy rok szkolny. Prowadzona będzie w sposób elektroniczny poprzez udostępnioną platformę. Dodatkowe informacje w rozwinięciu. 

image003

Serdecznie zapraszam do udziału w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO ‘FORGET-ME-NOT’.

Edycja wiosenna 2024 jednoetapowego konkursu odbędzie się w trzech terminach: 16 kwietnia (wtorek), 17 kwietnia (środa) lub 18 kwietnia (czwartek). W edycji bieżącej konkurs przeprowadzany jest wyłącznie w formie tradycyjnej – z wydrukowanymi arkuszami; forma online została zawieszona. Konkurs został przygotowany w oparciu o materiały zawierające: współczesne piosenki angielskie, sentencje oraz krótkie opowiadania. Są one umieszczone na stronie internetowej www.filotimo.pl w zakładce MATERIAŁY. Pytania konkursowe sprawdzają stopień opanowania wyłącznie przedstawionej tam partii materiału i są bardzo zróżnicowane pod względem stopnia trudności. Dzięki temu, wszyscy będziecie mieli szansę, żeby spróbować swoich sił 😊

Szczegóły dotyczące organizacji konkursu można uzyskać kontaktując się ze mną, na stronie www.filotimo.pl a także mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., poprzez sms lub telefonicznie: 502983652.Są już pierwsi chętni… 😊 Czekam na kolejnych… 😊 p. Ewelina Rembisz-Drwięga

 

image002

Miło jest mi poinformować o kolejnym wyróżnieniu, tym razem wyróżnieniu specjalnym naszych uczniów, którzy wzięli udział w międzypowiatowym konkursie organizowanym przez DKE – Dolnośląski Klaster Edukacyjny pn. „Po pierwsze Polska”- konkurs graficzno-plastyczny.

Spośród 130 nadesłanych zgłoszeń komisja wybrała 6 najlepszych prac- laureatów oraz 14 wyróżnień wśród, których znaleźli się nasi uczniowie: Zofia Rębisz kl. 5b – „Żołnierze wyklęci” oraz Mikołaj Wroński-Jankowski kl. 6a - Godło Polski. Wyróżnieni otrzymali dyplomy i nagrody.

Specjalnie wyróżnione projekty ww. uczniów będą inspiracją do kolejnych murali, które zostaną przedstawione w formie graficznej na wybranych obiektach energetycznych TAURON w subregionie legnicko-głogowskim z informacją o autorze.

Gratuluję, życzę dalszych sukcesów 😊 Zachęcam do wzięcia udziału w kolejnych konkursach DKE 😊

Ewelina Rembisz-Drwięga

Nasza szkoła stała się innowacyjna, angażując uczniów klas 4 - 8 do udziału w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego "Zostań Mistrzem Słówek!". Uczestnicy konkursu zdobyli cenne doświadczenie i umiejętności, które - mamy nadzieję - poszerzyły ich horyzonty językowe i kulturowe. Drogi uczniu, chcesz sprawdzić swoją wiedzę ze słówek w przyszłym roku szkolnym? Zapraszam po gotowe zestawy do samodzielnej nauki! Weronika Dyr

SerceW piątek 9 lutego 2024 roku uczniowie, dla których wolontariat ma szczególna wartość, wzięli udział w tegorocznej inauguracji kampanii Pola Nadziei. Od wielu lat nasza szkoła współpracuje z Oławskim Hospicjum Domowym Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. I tym razem nie mogło nas zabraknąć podczas uroczystego otwarcia XIV Pół Nadziei. Charytatywna akcja ma na celu promowanie idei bezinteresownej pomocy podopiecznym hospicjum, aktywnego zaangażowania młodzieży na rzecz osób zmagających się z przewlekłymi i nieuleczalnymi chorobami oraz ma nieść wsparcie, nadzieję chorym i ich bliskim. Wydarzenie miało miejsce w Sali Rycerskiej Urzędu Miejskiego w Oławie pod hasłem „Sercem z Hospicjum”.

Początek strony