30 listopada 2023 roku w budynku na Prusa odbyła się szkolna dyskoteka andrzejkowa. Uczestniczyły w niej klasy 4-8.

Wszyscy znakomicie się bawili i wspólnie tańczyli. Uczniowie w specjalnie przygotowanym salonie mogli wywróżyć sobie swoja bliższą i dalszą przyszłość. W trakcie zabawy odbywały się także konkursy prowadzone przez Samorząd. Nie zabrakło dobrego humoru i super zabawy.

Mikołajki to jedno z najpopularniejszych świąt w Polsce. Obchodzimy je 6 grudnia, w dzień wspomnienia św. Mikołaja, biskupa z Miry. W tym dniu dzieci przygotowują się na przybycie Świętego Mikołaja, który przynosi im prezenty. 

W naszej szkole Mikołajki to także ważne wydarzenie, do którego przygotowania trwały już od tygodnia. Uczniowie klas 0-3 uczyli się pięknych piosenek i przygotowywali świąteczne dekoracje. 

sowa1W dniu 6 grudnia 2023 wraz z Mikołajem obchodziliśmy w naszej szkole święto matematyczne, dotyczące tabliczki mnożenia. Z tej okazji uczniowie wykonali wcześniej plakaty, które ozdobiły gazetkę w budynku przy ulicy Hirszfelda. Młodsi w tym dniu odpytywali starszych ze znajomości tabliczki i prawidłowe odpowiedzi nagradzali słodkim upominkiem. Na lekcjach matematyki uczniowie utrwalali tabliczkę mnożenia przy użyciu kart pamięci, kart Grabowskiego i aplikacji interaktywnych. Mamy nadzieję, że teraz już każdy będzie znać tabliczkę mnożenia.

 

 

image011Już po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do pięknej i wartościowej akcji BohaterOn – włącz historię! To ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

 
 
 

 

Wprowadzając świąteczny klimat na lekcjach języka angielskiego, zdecydowaliśmy się na pisanie listów do Świętego Mikołaja. Uczniowie, oprócz doskonalenia umiejętności pisania, mieli za zadanie stworzyć kreatywne historie opowiadające o swoich przeżyciach z minionego roku oraz życzenia na zbliżające się święta. 

 

Początek strony