Dnia 8 listopada 2024 roku nasza szkoła uczciła 106. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji zorganizowano uroczysty apel, który zgromadził całą społeczność szkolną – uczniów, nauczycieli, oraz pracowników szkoły. W pięknie przystrojonej sali, udekorowanej symbolami narodowymi, wszyscy zebrali się, aby uczcić pamięć tych, którzy walczyli o wolność Polski oraz podziękować za życie w wolnym kraju.

Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego, co stworzyło podniosły nastrój i wprowadziło wszystkich w wyjątkowy klimat wydarzenia. Następnie uczniowie klas starszych zaprezentowali wzruszający montaż słowno-muzyczny. Recytowali utwory poetyckie polskich twórców, którzy opisywali tęsknotę za ojczyzną oraz radość z odzyskania niepodległości. Każda recytacja pełna była emocji, a uczniowie z przejęciem wcielali się w role, oddając ducha tamtych czasów.

5 listopada 2024 roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 zostali oczarowani magicznym światem podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Inicjatywa ta została zorganizowana z pełnym zaangażowaniem przez samorząd uczniowski, który zadbał o stworzenie niezapomnianej atmosfery bajkowej przygody.

W wydarzeniu wzięły udział wszystkie klasy, a szkolne korytarze przeistoczyły się w krainę znaną ze stron baśni.

 

ed3812ed a058 4b23 83e1 d3b2b256cc55Na półki biblioteki szkolnej wędrują już książki zakupione w ramach programu grantowego Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2021-2025. Przypominamy, że nasza szkoła wygrała grant w wysokości 15 tys. złotych na zakup książek i wyposażenia biblioteki szkolnej. Jest to już drugi tego rodzaju grant, który biblioteka szkolna zdobyła.

 

p bajek 1024x713
Czyli Dzień Postaci z bajek w budynku przy ul. Prusa.

 

 

 

 

 

31 października, przed świętem Wszystkich Świętych, członkowie szkolnego koła wolontariatu odwiedzili pobliski cmentarz w Jelczu, aby zadbać o tamtejsze groby i upamiętnić tych, którzy odeszli. Uczniowie z zaangażowaniem pracowali, sprzątając nagrobki, usuwając liście i chwasty, a także zapalając znicze na grobach, które nie mają opiekunów.

Była to wyjątkowa okazja, by wspólnie zatrzymać się i z refleksją spojrzeć na znaczenie pamięci o przodkach. Wolontariusze mogli lepiej zrozumieć wagę tego święta oraz dostrzec, jak małe gesty troski mogą przynieść ulgę i radość.

Początek strony