3maja003

Społeczność szkolna Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bolesława Prusa uroczystą akademią uczciła 232 rocznicę zaprzysiężenia Ustawy Rządowej, popularnie zwaną Konstytucją 3 Maja.

Uczennice z kl. 8 a i 8 d pod opieką pani Karoliny Mykity oraz pana Leszka Raczaka przedstawiły ciekawy kolaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie. Apel rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Zaprezentowano także historię konstytucji. Było to również okazją do przypomnienia uczniom ważnych faktów z historii Polski.

Treści przekazane przez uczennice przypomniały zebranym o potrzebie patriotyzmu. To właśnie młodzi ludzie muszą znać przeszłość, dokonania przodków, by uniknąć pomyłek w przyszłości.

3maja001   3maja004

3maja002