image036

W dniach 17-21.04 realizowaliśmy eko-zadania w ramach eko-tygodnia, przygotowanego i koordynowanego przez panie Agnieszkę Majdurę i Wiolettę Zalezińską. Uczniowie wszystkich klas 0-III w budynku przy ulicy Hirszfelda:

- oglądali prezentacje o bolączkach Ziemi;

-nauczyli się piosenki „Ziemia moich marzeń

- wykonały prace plastyczne „Ziemia moich marzeń”

- wzięły dział w quizie „Spotkanie z przyrodą”

- wykonały prace techniczne „Coś z niczego”

Podsumowaniem tygodnia ekologicznego był apel z okazji Dnia Ziemi przygotowany przez uczniów klasy IIIb, pod czujnym okiem pani Renaty Bąk.

Podczas spotkania obejrzeliśmy występ artystyczny , posłuchaliśmy ekologicznych piosenek, a także zaprezentowany został pokaz mody ekologicznej, w którym wzięły udział chętne dzieci ze wszystkich klas. Ponadto każda z klas miała możliwość przedstawienia, wymyślonego przez siebie hasła ekologicznego. Na koniec spotkania wszyscy wspólnie zaśpiewali piosenkę „Ziemia – wyspa zielona”.

Wszystkie działania proekologiczne podejmowane w szkole mają na celu uświadamianie, że do degradacji środowiska naturalnego w największym stopniu przyczynia się człowiek. Segregowanie śmieci, oszczędzanie wody i prądu, używanie toreb materiałowych, to na pozór małe, błahe rzeczy, które mogą się w znaczący sposób przyczynić się do uratowania naszej planety.

image011_image007_image015_image002_image008_image013_image014_zerówka_image009_image018_moda1_moda2_moda3_moda4_moda5_image012