poranek001

14 kwietnia wolontariusze z naszej szkoły uczestniczyli w "Poranku Żonkilowym" w Oławie w ramach ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei. Pola Nadziei to program stworzony przez Organizację Charytatywną Marie Curie Cancer w Wielkiej Brytanii. To ogólnoświatowa i ogólnopolska akcja edukacyjno-charytatywna na rzecz hospicjów.

Co roku na początku października w wielu miejscach na świecie tysiące ludzi bierze udział w programie Pola Nadziei sadząc cebulki żonkili. Z nadejściem wiosny, tysiące wolontariuszy wychodzi na ulice miast i wsi, aby wręczać żonkile osobom wspierającym hospicja.

Celem akcji jest edukacja dzieci i młodzieży, uwrażliwianie ich na cierpienie i potrzeby drugiego człowieka, rozwijanie umiejętności pomagania.

poranek003   poranek002