logo zdolny slazak2 378x493 1

Konkurs zDolny Ślązak to  wydarzenie, które przyciąga uczniów o szczególnych zdolnościach, talentach, szerokich zainteresowaniach i ogromnej ciekawości poznawczej.

Do takich  uczniów należą Karolina Szczęch i Jakub Kowalik z klasy 6a, którzy 29 marca wzięli udział w finale Dolnośląskiego Konkursu Historycznego.

Z przyjemnością informujemy, że uczennica Karolina Szczęch zdobyła tytuł Laureata Dolnośląskiego Konkursu Historycznego zDolny Ślązak, a Kuba Kowalik tytuł Finalisty Dolnośląskiego Konkursu Historycznego zDolny Ślązak.

Uprawnienia laureata to najwyższa roczna ocena klasyfikacyjna z zajęć edukacyjnych, z których uczeń otrzymał tytuł laureata konkursu zDolny Ślązak, zwolnienie z danej części egzaminu ósmoklasisty oraz przyjęcie w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadpodstawowej, finaliści konkursów przedmiotowych otrzymują dodatkowe punkty w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Dyplom i zaświadczenie dla laureatki zostaną wręczone na uroczystej gali 11 maja 2023 r., która odbędzie się we Wrocławiu w Auli Jana Pawła II na Uniwersytecie Przyrodniczym.

Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły!

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.