Konkurs inf.004

W listopadzie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym „Bóbr”. Wystartowało 18 uczniów z klas Vb, Vc, VIb, VIc w kategorii „Benjamin”. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

Do startu uczniowie przygotowywali się na zajęciach koła informatycznego (nazwanego przez uczniów „Kapibary”). Rozwiązywanie zadań związanych z analizą oraz sytuacjami problemowymi nieraz wymagało od uczestników niemałego wysiłku. Zadania powiązane były z innymi przedmiotami, takimi jak: język ojczysty, języki obce, geografia, historia, sztuka, technika, czy informatyka.

Po krótkich przygotowaniach i szybkim starcie musieliśmy dość długo oczekiwać wyników. W konkursie w naszej kategorii wzięło udział 5378 uczniów z różnych krajów. Liczba punktów zdobyta przez najlepszych uczestników, była niewystarczającą na wyróżnienie, ale dużo nie brakowało. Nie poddajemy się, za rok już z pewnym doświadczeniem wystartujemy ponownie.

Nasi tegoroczni liderzy:

• Filip Kamieniak VIc - 82,75 punkty