pizza002

Klasa 4b spędziła Dzień Edukacji Narodowej w pizzerii. Uczniowie wraz z wychowawcą mieli możliwość rozwinięcia zainteresowań kulinarnych. Poznali tajniki przepisu oraz historii pizzy, wykonując swoje pizzę od podstaw. Ubrani w fartuchy z przygotowanymi wałkami rozpoczęliśmy prace. Największym wyzwaniem było porządne wymieszanie 5 kilogramów ciasta. Precyzji wymagało odpowiednie wałkowanie i przełożenie ciasta na posmarowaną blaszkę, by ciasto pozostało w całości. Dobór ulubionych produktów był bardzo przyjemny (można było wykazać się i zaimponować kolegom własną kompozycją smaków). W kolejce do pieca, w którym wypiekały się nasze pizzę mogliśmy spróbować swoich sił za barem, bawiąc się w przyjmowanie zamówień. Pizze wyszły aromatyczne i przepyszne.

Na koniec wizyty odbył się konkurs wiedzy o pizzy, w którym wygrało aż 7 osób wykazując się doskonałą pamięcią. Nagrodą była dodatkowa pizza w dowolnym terminie, tym razem przygotowana przez właścicieli pizzerii, którzy znają się na tym najlepiej. Uczniowie naszej klasy po powrocie do szkoły przekazali po kawałku pizzy na trwający tam charytatywny kiermasz ciast. Pizza zniknęła ze stoiska w niezwykle szybkim tempie.

Bardzo dziękujemy pizzerii Tropikania za wspaniałe zajęcia, w bardzo miłej atmosferze oraz podzielenie się tajnikami kulinarnymi. Dodatkowo bardzo dziękujemy, za przekazanie dodatkowej wielkiej pizzy na nasz szkolny kiermasz.

Wychowawca Katarzyna Rojek

pizza009   pizza008