image011

07.10.2022r na całym świecie obchodzony był Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. W naszej szkole ćwiczyliśmy tabliczkę grając w memory z tabliczką mnożenia, rozwiązując łamigłówki, używając kart Grabowskiego , planszowych gier matematycznych. W szkole pojawił się matematyczny patrol, który sprawdzał znajomość tabliczki mnożenia. Kto prawidłowo odpowiedział na pytanie otrzymywał słodki poczęstunek od samorządu szkolnego. Uczniowie zadbali również o odpowiednią dekorację szkoły i wykonali ciekawe plakaty.

image001_image002

image003_image004