Akcja Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia jest wielkim szkolnym wydarzeniem. Najpierw są przygotowania, podczas których dzieci przypominają sobie tabliczkę mnożenia. Potem, 29 września, odbywa się sprawdzenie „tabliczkowej wiedzy”. Uczniowie klasy VI stanowili "Patrol matematyczny" i byli egzaminatorami, którzy podczas długiej przerwy sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia młodszych kolegów. Ci zaś za poprawne odpowiedzi otrzymywali nagrody.


