środowisko001

W środę, 6 czerwca 2018 r., w naszej szkole odbył się apel poświęcony trosce o przyrodę z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska.

Dzień ten obchodzony jest od 1972 roku. Organizacja Narodów Zjednoczonych, zwracając uwagę na bardzo wysoki stopień degradacji środowiska, uznała za niezbędne uprzytomnienie ludziom, że nie są jedynym gatunkiem na Ziemi. Każdego roku dzień 5. czerwca przypomina o wielkim znaczeniu przyrody i odpowiedzialności człowieka za jej stan.

Uczniowie klasy I a oraz II a wraz ze swoimi wychowawczyniami – panią Eweliną Prokulewicz i panią Katarzyną Sławską - przygotowali inscenizację, za pomocą której w humorystyczny sposób pokazali widzom, jak powinni postępować, aby nie zniszczyć wspólnego dobra, jakim jest nasze środowisko. Na uwagę zasługuje wymowne hasło zaakcentowane przez młodych aktorów, które stanowiło świetnie podsumowanie tego bardzo ważnego wydarzenia: „Okaż kulturę i chroń naturę!”.